Kızla İlk Buluşma – İlk Randevunuzu Garanti Altına Almanın Yolları

Kızla İlk Buluşma – İlk Randevunuzu Garanti Altına Almanın Yolları

Konu hoşlandığınız kızla ilk buluşmaya geldiğinde, küçük detaylar büyük önem kazanıyor. Çünkü ilk randevular nispeten yeni tanıştığınız bir kadınla birbirinizi daha iyi tanımak için birlikte bir şeyler yapmaktır.

Güzel bir restoran, birlikte bir pikniğe çıkmak, sinemaya gitmek (Sinemaya gitmeyin çünkü fazla sohbet edemezsiniz) ilk buluşmalarda tercih edebileceğiniz mekanlardan bir kaçı.

Ama hangi mekanda buluşursanız buluşun, mükemmel bir ilk buluşma geçirmek için şu kurallara mutlaka uymalısınız.

Kızla İlk Buluşma, İlk Randevu #1: Cep Telefonunuzdan Uzak Durun

Cep telefonları birebir konuşmaların en büyük düşmanıdır. Kızla ilk buluşmanızın tam ortasında cep telefonunuzu açıp birine mesaj ya da epostayla cevap yazmaya çalışmayın. Ve tabi aynı tavrı karşınızdaki kızdan da bekleyin, mümkünse çantasına koysun. “Sadece sohbetimize odaklanmak istiyorum” gibi bir cümle yetecektir.

#2: Onu Dinleyin Ve Düşünerek Tepki Verin

İlk randevunuzda dürüst olun, dinleyin ve bütün sohbetiniz boyunca kendinizin konuşmadığından emin olun. Bu konuda en iyi formül “%70 o, %30 ben” kuralıdır. Buna dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Tabi, çok sessiz de olmayın, ortam giderek tuhaf bir hal alır çünkü. Karşınızdaki kız sıkıldığınızı ya da o ortamda olmak istemediğinizi düşünebilir.

#3: Dergi Ve Forumlardaki Tavsiyelere Dikkat Edin

Sözüm ona dergilerde ve forumlardaki uzman kişiler ucu açık sorular sormayı tavsiye eder her yerde. Nerelisin, neler yapıyorsun, hangi işte çalışıyorsun, kaç kardeşsin vs. gibi şeyler çok masum görünse de aslında ilk buluşma için çok kötü bir yol seçmiş oluruz. Ne var ki, sonuçta ona ilginizi gösteriyorsunuz öyle değil mi?

Ama şu var, bu yaklaşım sizi sıkıcı biri olarak gösterecektir sadece. Kız bu tür soruları bir çok erkekten, dizilerden, facebooktan kısacası her koşul da devamlı olarak duymuştur. Sizinse ilk buluşma da çekici bir şekilde farklı olmanız gerek, eğer onun sizinle bir kez daha çıkmasını garantilemek istiyorsanız hocam Ricci’nin sitesini mutlaka ziyaret edin ve ücretsiz flört kursuna katılın.

#4: Klişelerden Kaçının

Klişe ve sıkıcı geçen ilk buluşmalar bir daha tekrarlanmamaya mahkumdur. Çünkü ilk buluşmalarda aranan şey bu değil, romantizm, çekicilik, eğlenceli ve ilginç bir zaman geçirmek ve bu süreç içinde birbirini tanımaktır bir kızla buluşmanın amacı.

Bunlar gibi masum görünen ama klişe ve çekicilik oluşturmakla hiç ilgisi olmayan başka örneklerse: “Hadi bana kendinden bahset.” ya da “Eğlenmek için ne yaparsın?” “Hobilerin neler?” gibi sorulara sadece kızlar değil aslında bizde küçük yaşlardan itibaren cevap verdiğimiz sorulardır. O zaman neden bizi çekici bulmasını istediğimiz biriyle sıkıcı ve normal şeylerden konuşmak isteyelim?

#5: İyi de Bu Tür Sorunları Herkes Yaşıyor

Sorun da burada zaten. Herkes aynı şeyi yapıyor ve dolayısıyla bizim bir özelliğimiz kalmıyor.

Bir kızla ilk buluşmamızda bu tür klişe sorular sormak,vçekici ya da ilginç biri olduğumuzu göstermemize engel olduğu gibi tam tersine aslında karşımızdakine kötü bir mesaj yollarlar. Soracak ya da konuşacak daha ilginç, orjinal bir şey bulamadığımızı, diğer erkeklerin yaptığı gibi sadece zamanı doldurmak ve sessizlikten kaçınmak için çabaladığımızı gösterir sadece.

İlişkinizin ilk başlarında ve özellikle bir kızla ilk buluşmanızda bu tür klişe, sıkıcı şeylerden kaçının. Bu tür soruları sorabileceğiniz çokça zamanınız olacak ileride. 

Bunun yerine hayatınız ve etrafınızdaki insanlar hakkında görüşlerinizden, ünlüler, filmler, yaptığınız yolculuk ve maceralardan bahsedin. Ünlülerden ya da etrafınızda olup bitenleri tiye alın. Eğlenceli bir şekilde hafiften dalga geçin. Kendinizi ve karşınızdaki kişiyi de unutmayın bu konuda. Heyecanlı ve akılda kalıcı bir ilk buluşma geçirmenin anahtarıdır bu.

#6: İyi Çocuk Sendromundan Kurtulun

Kadınlar her şeyi affedebilir, görmezden gelebilir. İlk randevunuzdaki anlık bir öfkeyi, garsona biraz kaba davranmanızı bile. Bunları heyecandan yaptığınızı düşünebilir.

Ama iyi çocuklar affedilmez, çünkü bu karakterinizin sağlam bir göstergesidir. İyi biri olmakta sorun yok ama iyi çocuk olmak başka bir kavram. İyi çocuklar sıkıcı, çekingen, kararsız ve garantici olarak kafalarında yer etmiştir bir kere.

Bunu ilk gördükleri anda bundan sonraki hareketlerinizi de buna göre gözlemleyecektir. Ve bu durumu tersine döndürmekte gerçekten zordur.

Dolayısıyla bir kızla tanışmanızın daha ilk saniyelerinden itibaren çekici bir erkek olduğunuzu, çekici bir hayata sahip olduğunuzu belli etmelisiniz.