Nasıl Karizmatik Olunur – Karizmatik Olmanın Yolları

Nasıl karizmatik olunur ve karizmatik olmanın yollarını öğrenmek istiyorsan, çekicilik kelimesinin önemini anlaman gerek. Çünkü kadın erkek ilişkilerindeki her konu çekicilikle başlar, ister kısa ister uzun ilişkiler arayalım bu böyle.

Karizmatik erkeklerin en kilit özelliklerini birazdan sıralayacağım. Bu konuda ilk olarak umursamaz olmaktan bahsetmemiz gerek. Umursamaz olmak aynı zamanda çekici bir erkek olmanın en önemli elementlerindendir.

Nasıl Karizmatik Olunur – Karizmatik Olmanın Yolları #1: Onu Fazla Umursamayın

Kadınları etkilemek ve peşinden koşturmak istiyorsan onları umursamamalısın önerisini belki duymuşsundur. Karizmatik olmanın yolları arasında kısmen de olsa doğru bir öneridir. Çünkü umursamamak çekicidir ama tek başına yeterli değildir. Umursamamak gerçekten etkilidir kadınları etkileme konusunda.

Seninde yaşadığın olmuştur. Hoşlanmadığımız yani umursamadığımız kızlarla iletişim halindeyken rahatça konuşabiliyoruz, kızın bizden hoşlandığına dair işaretler alıyoruz ama ne oluyor da hoşlandığımız bir kadınla karşı karşıya kaldığımızda tutulup kalıyoruz? Neden her şey tersine işlemeye başlıyor? Ve yine neden kendimizi, kendimize şu soruları soruyorken buluyoruz? Ne yapmalıyım? Şunu desem ters teper mi? Şöyle yapsam benden soğur mu?

Bu durumdan kurtulmanın çözümü önce şu gerçeği kavramak… Dünyada 7 milyar insan var ve bunun 3.5 milyarı kadın. Bu gerçekten daha da önemli olan şey ise mental oyun… Mental oyun nedir? Özgüven sahibi olmak, umursamamak, anı yaşayabilmek, başkaları için hayatını değiştirmemek ve kendi gerçeklerini oluşturabilmek becerisi nasıl karizmatik olunur konusunda kilit noktalardır.

Varsayalım ki hoşlandığımız kız reddetti. Yani olmadı. Ne kaybederiz? diyebilmeliyiz.
#2: Bir Çok Seçeneğin Olsun
Kadınlar konusunda karizmatik olmanın yolları arasında işinizi gerçekten kolaylaştıracak bir sırdır bu. Güçlü bir mentaliteye sahip olduğumuzda reddedilmenin üzerimizde negatif etkisi en aza indirgenecek. Mental oyunu kazanmanın ve reddedilmenin etkisini azaltmanın en etkili çözümü… Etrafında flörtlerinin, flörtlerin olmasa da kız arkadaşlarının(normal arkadaş) olmasıdır.

 

Bir çok kızla iletişim halinde olmalısın ki hoşlandığın kızla aranda negatif bir durum oluşursa arkanı dönüp gidebileceğin kızlar olabilsin. Buna, bu güvene sahip olabilmek çok önemli. Ve hatta bu güvene sahip olmaları sevgilisi olan erkekleri diğer kadınları etkilemek ve kızları peşinden koşturmak konusunda daha başarılı kılıyor. Zaten sevgilim var, diğer kızların ne önemi var diye düşünüp daha rahat ve umursamaz hareket edebiliyorlar. Nasıl karizmatik olurum ve karizmatik erkekler bunu nasıl başarıyorlar diye sorguluyorsan, işte bu erkeklerin sırlarından biri bu.

Umursamamak; dünyada başka kız mı kalmadı? diyebilmektir. Bunu bir şekilde başaramazsanız hoşlandığınız kızın sizi çekici erkek olarak görmesini zorlaşacaktır. Yani; sonucun istemediğiniz gibi olmasına neden olacaktır. Ama eğer başarabilirseniz o zaman çekici olursunuz o zaman kadınlar sizden daha kolay etkilenir, o zaman kadınların hoşlandığı erkek olursunuz.

Çekici ve farklı bir erkek olmak gerekiyor. Elbisesinin aynısını, başka bir kızın üzerinde gördüğü zaman çıldırma derecesine gelen kadın, erkeğin aynısını ister mi? İstemez. Neden istesin? Çekici ve farklı… Ve en önemlisi umursamayın. Bunu başarmaktan başka çare yok.

Karizmatik nasıl olunur sorusunun ana çözümlerinden olan umursamamak konusuna bir de şu açıdan baktırmak istiyorum. 5 sene önce sorun ettiğiniz şeyleri düşünün. Şu an ne kadar anlamsız ve önemsiz geliyorlar değil mi?
Yukarıdaki paragraftan hareketle önemli olan hoşlandığın kızı sevgilin yapamamak değil. Çünkü eninde sonunda unutacaksın. Önemli olan başarısızlık psikolojisinden kurtulmak. “Bir kızı 1000 kişi ister bir kişi alır.” O olmazsa başkası olur. Son olarak kadınlar bizi memnun etmek için varlar. İşin ironik tarafı biz onları memnun etmeye çalışıyoruz.

#3: Özgüven Sahibi Olmak

Karizmatik bir erkek olmak için için özgüven kesinlikle gerekli. Bu özgüveni edinmenin bir yolu kızlar konusunda birden fazla seçeneğimiz olmasıdır, bundan bahsettik. Bu özgüveni kazanmanın başka bir yolu ise, kızı daha iyi tanımaktır. Kızın hassas noktaları neler, nelerden hoşlanır hoşlanmaz, sabırlı biri midir? Bu tür şeyleri bilmek karizmatik olmanın yolları konusunda çok işimize yarayacaktır.
Bunun için kızın arkadaşlarından yardım al. Her halükarda, kızın arkadaşlarını kendi tarafına çekmen senin yararına. Hem kız hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olursun, hem de kıza senin reklamını yaparlar. Bir taşla iki kuş.

#4: Anı Yaşayabilmen Gerek

İşte bu karizmatik ve çekici bir erkek olmanın vazgeçilmez öğelerindendir. Bir kızı peşinden koşturabilmek içinde gerekli.

Anı yaşayın, yani bir günün diğer gününle aynı olmasın mümkün olduğunca. Renkli bir hayatın olması sadece nasıl karizmatik olunur sorusunun cevabı değil, her hangi bir kızı etkilemenin en önemli yollarındandır.

Bir dans kursuna yazıl, yeni bir spor denemeye başla ve onun kursuna yazıl. Örneğin, tenis bu aralar çok revaçta. Bu tür yerlerde kaliteli kızlarla tanışman da mümkün. Hem sağlıklı olman hem de bu tür tanışma fırsatlarına sahip olabilecek olman açısından hayatında spora yer ayırman gerçekten çok önemli.

#5: Başkaları İçin Hayatını Değiştirme

Hocam Ricci’ nin (www.karizmasirlari.com) söylediği gibi “Seçen olmanın cinsiyeti yoktur.” Ama nedense biz erkekler bir kıza yaklaşırken sanki kızın seçen olması gayet normal bir şeymiş gibi davranıyoruz.

Onun onayını arıyor, basit bir şey için bile iznini istiyor ve kararları onun vermesini istiyoruz. Halbuki bu kendi kendimizi yumruklamak gibi bir şey.
Bu tür şeyler yaparak, onun bize olan saygısını (ve doğal olarak duyduğu çekiciliği) yitirmesine neden oluyoruz aslında.

Nasıl karizmatik olunur biliyor musunuz? Kadınlar için hayatınızı değiştirmeyin. Çekici ve yönlendirici bir erkek olmanın yolu, onun sana ayak uydurmasını sağlamaktır. Dolayısıyla, o senin için hayatını değiştirmeli.

#6: Kendi Gerçekliğinizde Yaşayın

Hocam Ricci’ nin bir başka deyişi aklıma geldi. “Kadınlar dünyanın merkezi değildir” Çok doğru değil mi? Biz erkeklerin düştüğü temel yanılgılardan biri bu işte. Hatta kimimiz, karizmatik davranıyorum diye kendini kandırıp aslında kadınlara yaranmaya çalışan hareketler yapıyor. Ben de böyleydim.

Mesela romantik olmak adına kıza ilk buluşmamızda çiçek ve çikolata alırdım. Neredeyse her gün bir kaç kez iltifat ederdim ve aklıma romantik olmak adına ne geliyorsa yapardım. Karizmatik ve çekici olmanın yolları bunlar değilmiş ne yazık ki.

İlişkinin ilk başlarında bunu yapmak HİÇ BİR ZAMAN işe yaramıyor. Bunu ben kendi tecrübelerimden de biliyorum ve bir çok arkadaşımında buna benzer şeyler yaşadığını gördüm. Halbuki bir kızı peşimizden koşturmak için kendi gerçekliğimizde yaşamak, kızı yönlendirmek ve kararları kendimiz vermek çekiciliğimizi zirveye çıkartan elementler arasında.

Nerede buluşacağınıza ve nereye gideceğinize siz karar verin. Kızın boş olduğundan emin olduğunuz bir gün telefonda muhabbetiniz biterken “Bu akşam 8 de seni evden alacağım. Güzel şeyler giy” deyin.

Nasıl Karizmatik Olunur – Karizmatik Olmanın Yolları #7: Çekicilik Kadınlarda Nasıl İşliyor?

İşte bütün sorun burada. Çekicilik kadınlarda farklı işliyor. Biz erkekler için güzel bir kızı görmek, çekicilik hissetmemiz için yeterlidir.

Ancak kızlar için dış görünüş önemli olsada, karşısındaki erkekten emin olabilmek için onun karakter özellikleri yani vücut dili, ses tonu, tavır ve davranışları, kültürlü olmak, dürüstlük vs. gibi özellikleri onlar için asıl belirtleyici etmenler.

Eğer gerçek bir alfa olmak istiyorsan, bu gerçekten senin elinde. Sadece doğru kişiden, doğru eğitime ihtiyacın var. Ve doğal ve kalıcı çekiciliğin sırlarını öğrenmen gerekli. Bunun için harika bir kaynak biliyorum.