Kızlarla Konuşulacak Konular – Ne, Nasıl Konuşulur Öğrenin

Kızlarla Konuşulacak Konular – Ne, Nasıl Konuşulur 1) KONU: Erkeklerin en çok zorlandığı konu budur. Çoğu erkek kızlarla konuşacak konu bulamadığından tıkanır kalır. Bu tıkanma anlarında da ya saçmalamaya başlar ya da elinde bulunan telefonuyla oyalanmaya çalışır. Erkekler şunu çok iyi bilmelidir ki kızla konuşurken konu bulma ve sohbeti erkeğin sürdürmesi gibi kurallar yoktur.

Bu sorumluluk kız içinde geçerlidir. Bu nedenle sohbet esnasında meydana gelen tıkanma durumlarında sohbeti illa da siz açmaya kalkışmayın.

Böyle durumlarda kızlarla konuşulacak konular hakkında daha önceden araştırmalar yapmanızda rahat davranmanızı sağlayacaktır. Böyle durumlarda başından geçen ilginç bir olayı bana anlatır mısın veya herkes gibi bizde tıkandık ve o meşhur olan sessizlik durumunu bizde yaşıyoruz gibi cümlelerle konuyu açabilirsiniz.

 

 

2) İLETİŞİM: İnsanlar kızlarla konuşurken kesinlikle programlanmış robot gibi iletişim kurmamalıdır. Bu nedenle daha önceden kafanızda konuşmalar hazırlayarak kendinizi kesinlikle şartlandırmayın. Kızlarla konuşurken sorudan çok yorum üzerinde durmaya çalışın. Yorum yaparken hem daha rahat olursunuz hem de konuşacak daha çok şey bulursunuz.

 

 

3) KONUŞMA TARZI: Kızlarla ne konuşulacağı hakkında genelleme yapmak çok yanlış olur. Çünkü kızlarla ne, nasıl konuşulur sorusunun cevabı kızın karakterinde saklıdır.

Bu nedenle neyi, nasıl konuşacağınıza karar vermeden önce kızın karakterini iyi tanıyın. Erkekler için sonuca gitmek her zaman ön planda iken kızlar için de her zaman duygusallık ön plandadır. Öyle ki kızlar kullandığı eşyalara karşı bile duygusallardır. Bu nedenle özellikle ilk konuşmanızı duygusallık üzerine kurmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kızlarla ne, nasıl konuşulur sorusunun en iyi cevabı size ilginç gelecek ama bol bol kitap okumaktan geçiyor. Çünkü kızlar konu ne olursa olsun detaya girmeye bayılırlar. Kızlarla bodoslama detaya girmektense konular hakkında betimleme yapmak daha etkileyici bir yöntemdir. Betimleme gücü kuvvetli olan insanlar konuşacak konularda sıkıntı çekmediğinden rahat da davranma özelliğini kazanırlar.

 

 

4) İLGİ: Kadınların ilgilendiği konular hakkında konuşmak kadınları etkileme konusunda en yetkili yöntemlerden biridir. Futbol, siyaset gibi konular genellikle kadınların ilgi alanı dışında olduğundan bu konularda konuşmamak isabet olur. Fakat kadınların karakterleri bu tip konulara uygunsa rahatlıkla bu konulara girebilirsiniz.

Kızlarla konuşulacak konular arasında astroloji, kahve falı, kendi hakkında konuşmak ve kadın erkek ilişkileri hakkında fikir alışverişinde bulunmak yer alabilir.

 

 

Kızlarla Konuşulacak Konular – Ne, Nasıl Konuşulur 5)CİNSELLİK: Türk toplumunun konuşmakta en fazla sıkıntı çektiği konu cinselliktir. Çünkü toplum olarak bu konuda pek rahat davranmayı beceremiyoruz. Kızla cinsellik konuşmaya karar vermeden önce kızın bu konuda size güven duyduğundan mutlaka emin olmanız gerekiyor.

Aksi takdirde geri tepme ihtimali oldukça yüksek olabilir. Cinsellikle ilgili konularda atalarımızın nabza göre şerbet vermek deyimini uygulamak yerinde olur. Cinsellik konularına girmeden önce fikir sahibi olmanız için bu konularda yazılmış kitaplardan yararlanmak faydalı olacaktır.